Kubki termiczne firmy Kambukka to jedne z najładniejszych kubków, które mieliśmy w naszej ofercie. Niezwykły design został połączony z bardzo innowacyjnym rozwiązaniem, który zapewnia równocześnie 100% szczelności. 

Seria kubków Etna charakteryzuje się nakrętką 3w1, która posiada trzy funkcje użytkowania. Jednak aby zrozumieć działanie nakrętki najpierw należy zapoznać się z instrukcją obsługi kubka termicznego która znajduje się wewnątrz korpusu. 

Należy pamiętać, iż w przypadku kubków termicznych zazwyczaj mamy do czynienia z wodą, kawą czy herbatą o bardzo wysokiej temperaturze więc należy zachować szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek. 

Zdrowy rozsądek i podstawowa wiedza z zakresu fizyki pomoże nam uchronić się od poważnych obrażeń jeśli uznamy iż obsługa kubka jest na tyle prosta, iż nie musimy zapoznawać się z instrukcją obsługi. 

Wspominamy o tym nie bez przyczyny... Na szczęście relatywnie nie wiele z osób, które dokonały zakupu kubka termicznego doznało delikatnych poparzeń podczas próby użytkowania kubka bez jak się później okazało przeczytania instrukcji obsługi. 

Przypadki o których mówię najczęściej miały następujący przebieg: 

  1. Zalewam kubek termiczny gorącą wodą. 
  2. Przechylam kubek do picia (czasami zdarza się że i do góry dnem...)
  3. Naciskam przycisk otwierający otwór do picia 
  4. Woda tryska we wszystkich kierunkach a sam kubek stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. 

Przypominamy wiec jak należy prawidłowo korzystać z tak prostych i wygodnych w użytkowaniu produktów jak Kubek termiczny.

Pamiętajmy o podstawowych prawach fizyki podczas picia z kubka termicznego. 

Kiedy zalewamy kubek termiczny bardzo gorącą wodą pamiętajmy, że po zakręceniu nakrętki tworzy się w nim zwiększone ciśnieni. Nakrętka w każdym modelu jest zaprojektowana tak aby odpowietrzyć kubek zanim zaczniemy pić jednak nieprawidłowe użytkowania kubka może spowodować iż ten system zabezpieczający nie zadziała prawidłowo lub wcale. 

Przechylając kubek termiczny do pozycji horyzontalnej lub do góry dnem powodujemy, iż całe zgromadzone ciśnienie znajduje się po przeciwnej stronie niż nakrętka (odpowietrznik) i jeśli w tej pozycji naciśniemy przycisk całe zgromadzone ciśnienie wypycha gorącą wodę każdym dostępnym otworem powodując mocne wystrzelenie gorącej wody. 

W ten sposób użytkując kubek powodujemy efekt fontanny i doprowadzamy do bardzo nieprzyjemnych poparzeń. 

Jak prawidłowo korzystać z kubka termicznego? 

Instrukcja jak i zdrowy rozsądek opisują następujący sposób użytkowania kubków termicznych: 

  1. Zalewam kubek termiczny gorącą wodą.
  2. Naciskam przycisk odpowietrzający i go trzymam 
  3. Dokładam kubek do ust
  4. Przechylam kubek do pozycji horyzontalnej
  5. Odchylam kubek i puszczam przycisk

Ten właśnie sposób korzystania z kubków termicznych jest prawidłowy i nie powoduje żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia podczas użytkowania. 

Naciśnięcie przycisku przed przechyleniem kubka powoduje jego odpowietrzenie i zmniejszenie ciśnienia znajdującego się wewnątrz korpusu. Następnie możemy przechylić kubek termiczny i bezpiecznie się z niego napić. 

 

Zasady dość oczywiste i proste lecz uważamy, że warte przypomnienia.